Tatran Prešov - Považská Bystrica 28:32 v 2.zápase finále play off

15.05.2006 Celý región

Prešov 14. mája (TASR) - V druhom zápase finálovej série o titul majstra Slovenska v hádzanej mužov prehral Tatran Prešov s Považskou Bystricou 28:32 a vyrov...
Prešov 14. mája (TASR) - V druhom zápase finálovej série o titul majstra Slovenska v hádzanej mužov prehral Tatran Prešov s Považskou Bystricou 28:32 a vyrovnali stav série na 1:1.

finále - o 1. miesto:
Tatran Prešov - MŠK SIRS Považská Bystrica 28:32 (13:14)
Zostavy a góly:
Prešov: Bražnyk, Bakša - Marušák 2, T. Mažár, Kovalenko 1, Huňady, Urban 1, Pekár 6, Čorej 5, Fuňak 4, Pokotylo 8/3, Kravčák, Gruca 1/1, Dirilla,
Považská Bystrica: Baďura, Drápal - Trabelssie, Opldík, Krahulík 5, Ďuriš, P. Zaťko 3, Toms 5, Maťaš 2, Straka 6, Koňušík, S. Mažár 5, Kozák 1, Tůma 5/3
Rozhodovali: Brunocvský, Čanda
vylúčení: 7:5
ČK: 54. Kovalenko za 3 vylúčenia
pok. hody: 5/4 - 3/3
1310 divákov
Na zápasy: 1:1

Nedeľňajšie stretnutie sa v mnohom podobalo sobotnému, až na niektoré rozdiely. Obidvom tímom chýbali útoční lídri. Prešovčanom ich najlepší strelec Kozlov, Bystričanom Pivot Trabelssie, ktorý odohral len veľmi málo. Podobne ako v sobotu opäť sa to začalo nepremenenou sedmičkou Huňadyho už v 1. minúte. Potom síce Tatran otvoril skóre, no v 6. minúte prehrával 1:3. Neskôr viedol majster 8:6, no v 22. minúte bol stav nerozhodný 10:10. V závere prvého polčasu mali navrch hostia o dva góly, no Prešovčania ešte dokázali upraviť stav na 13:14. Majster síce po prestávke vyrovnal na 14:14, no potom nasledovala 5-gólová šnúra MŠK od 33. do 37. minúty. Tá sa nakoniec ukázala ako rozhodujúca, lebo Šarišanom vzápätí nepomohlo ani zníženie na 17:19. Považania si v ďalšom priebehu udržiavali dvoj-troj gólové vedenie a Prešovčania boli s pribúdajúcimi minútami čoraz nervóznejší. Z psychickej pohody ich dokázal najčastejšie vyviesť výborný Baďura v bráne vicemajstra. Bystričania podali lepší výkon než v sobotu, čo sa o domácich povedať nedá a tak je po dvoch zápasoch stav finálovej série nerozhodný.
František Šulc, tréner Prešova: \"My sme si to predstavovali pochopiteľne inak než to momentálne vyzerá. Hráčov som upozorňoval, že nedeľňajší zápas bude oveľa ťažší, no nedali si povedať. Úvodné víťazstvo ich v podvedomí ukolísalo. Hlavne nad chybami v obrane sa budeme musieť zamyslieť. \"
Martin Lipták, tréner Považskej Bystrice: \"Aj keď druhé stretnutie sa nehralo v takom tempe ako prvé, nechýbala mu kvalita. Mohli sme sa presvedčiť, že mnohými zatracovaná extraliga nemá až takú slabú úroveň. My sme sa v druhom zápase výrazne zlepšili, hrali disciplinovane. Zraneného Trabelssieho výborne nahradil Straka. \"

2. zápas o 3. miesto:
1. MHK Košice - ŠKP Bratislava 33:29 (15:11)
Najviac gólov: Farkašovský 14/1, Faith 8, Nuber 4 - Tarhai 6/2, Mikéci a Mišenčík po 3
Rozhodcovia: Karlubík, Struhár
pok. hody: 1/1 - 3/3